Bahar Temizliği Nasıl Yapılır? İstanbul Beyza Temizlik Şirketi

Bahar Temizliği Nasıl Yapılır?

Bahar Temizliği Nasıl Yapılır?

Bahar temizliği nasıl yapılır diye soranlar için Beyza Temizlik Şirketi olarak detaylıca açıkladık. Bir gün içinde bahar temizliği nasıl yapılır onu anlattık.

09:00-10:00 Banyo

Duvarların ve tavanı temizleyin. Tavan ve duvarları düzenli olarak temizlerseniz, daha uzun ömürlü olacağından emin olabilirsiniz. Paspasları  toplayıp çamaşır makinesine atın. Çöpleri boşaltın ve çöp kutularını yıkayın.

Banyo dolabını, aynayı ve camları tüy bırakmayan mikro fiber bezler ile temizleyin.

Temizleyiciyi duş duvarlarına, küvete, zemine ve lavabolara sürerek 15-20 dakika bekletin ve duş başlığından başlayarak yukarıdan aşağı her şeyi durulayın. Tuvalet için de aynı adımları uygulayın. Kapıları temizleyin.

10:00-12:00 Yatak odaları

Tavan ve duvarların örümcek ağlarını ve tozunu alın. İyi bir havalandırma, yataklardaki alerjenleri ve mikropları önemli ölçüde azaltacaktır. Hava güzelse camları açarak giysilerinizi ve odanızı birkaç saat havalandırın.

Çarşaflar, yastık kılıfları, yorganlar, nevresim takımlarını çamaşır makinesine atın. Kışın kullandığınız yorganları kaldırmadan önce yıkayarak güvelenmesini engelleyin.

Dolap, komodin, kapı ve aynalarınızın tozunu alın. Perdelerinizi yıkayın ve pencereleri temizledikten sonra tekrar asın. Halılarınızı mutlaka temizleyin.

12:30-14:00 Mutfak

Ev temizliği konusunda mutfaklar en önemli alandır. Mutfak temizliğinde öncelikle buzdolabı ve derin dondurucunun fişini çekin ve içindekileri boşaltın. Rafları ve çekmeceleri yıkamadan önce oda sıcaklığına getirin çünkü cam ve seramik parçalar soğukken sıcak suyla temas ettiğinde çatlayabilir. Buzdolabını ve derin dondurucuyu temizledikten sonra durulayın ve kurulayın. Ardından raf ve çekmecelerini takarak içinden çıkardıklarınızı düzenleyerek yerleştirin.

Ocak, fırın, mikrodalga, davlumbazı temizleyin. Dolapları, çekmeceleri ve rafları boşaltarak içini ve dışını temizleyin. Tezgah, lavabo ve muslukları temizleyin.

Zeminleri süpürüp paspaslayın ve halılarınızı temizleyin. Perdeleri yıkayın ve camları sildikten sonra tekrar asın. Kapı ve duvarları temizleyin.

14:00-17:00 Diğer odalar

Avizeler, tavanlar, duvarlar, kitaplıklar, raflar ve diğer mobilyaların tozunu alın. Koltuk ve sandalyeleri vakumlayıp temizleyin. Elektronik eşyaların tozunu nemli bir bezle dikkatlice alın.

Kirli bir ampul yüzde yirmi daha az ışık yaydığından, nemli bir mikro fiber bezle ampulleri silin.

Perdeleri yıkayın ve camları temizledikten sonra asın.

Zeminleri süpürüp silin, kapıları ve halıları temizleyin.

İstanbul Beyza Temizlik Şirketi olarak İstanbul Avrupa ve Anadolu yakasında tüm ilçelerde hizmet vermekteyiz. Temizlik şirketi ihtiyaçlarınızda biz size çok yakınız! Profesyonel bir Bahar temizliği için bize; 0 532 425 33 49 numaralı telefonumuzdan ulaşabilir, güncel kampanya ve duyurularımız için bizi Facebook sayfamızdan da takip edebilirsiniz.
İstanbul temizlik şirketleri arasında en çok tavsiye edilen temizlik şirketi olarak temizlik ihtiyaçlarınızda en ucuz temizlik fiyatları ile siz değerli müşterilerimizin temizlikte ilk tercihi olmaktan mutluluk duyuyoruz.